2015- 2016 Faaliyet Raporu

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

Dumlupınar Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, Dumlupınar Üniversitesinin diğer birimler tarafından düzenlenen sempozyum, panel, konferans, konser vs. gibi her türlü programın gerek organizasyonunda, gerek icrasında etkin görev almış; etkinliğin ilanı, düzen ve tertibi, yer, araç,  gereç temini vb. hususlarda ilgili birimlere yardımcı olmuştur.

Dumlupınar Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, üniversitemizin çevreye, halka ve üniversitemize tanıtılmasında, etkinliklerinin duyurulmasında önemli görevler üstlenmiş, bu amaçla çeşitli gazete ve görsel malzemelerden yararlanılmıştır.

Basın ve Halka İlişkiler Müşavirliği tarafından Dumlupınar Üniversitesi’ni ilgilendiren her türlü davetiye, tebrik, ilan, afiş gibi malzemelerin grafik tasarımı, hazırlanması, basımı ve ilgili yerlere dağıtımı yapılmıştır.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Dumlupınar Üniversitesi’nin Açılış ve Mezuniyet Törenlerini düzenleyerek, bu törenlerin ilan ve icrasını gerçekleştirmiştir.

Dumlupınar Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, kendi alanı ile ilgili üniversite içi ve dışı yazışmaları yapmış; yükseköğrenim üst kuruluşları, diğer üniversiteler, basın yayın organları, resmi, özel ve tüzel kişi ve kurumlarla Dumlupınar Üniversitesi arasındaki ilgili yazışmaları yapmış, ilişkileri düzenlemiştir.

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ile ilgili iş ve işlemlerin tümü 27.08.2013 tarihinde, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ile ilgili iş ve işlemlerin tümü 08.11.2013 tarihinde Hukuk Müşavirliğine devredilmiştir.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Etkinlikleri

EYLÜL

08-14 EYLÜL 2015 tarihlerinde, Dumlupınar Üniversitesi tarafından, İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda Ahmet Yakupoğlu’na Saygı, Kütahya’ya Övgü Resimlerle Rengarenk Kütahya Resim Sergisi düzenlenmiştir.

16 EYLÜL 2015 tarihinde,  DPÜ Medeniyet Araştırmaları Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi II'de, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Dumlupınar Üniversitesi "İlahiyat Fakültesi Açılış Dersi ve Oryantasyon Programı" düzenlenmiştir.

30 EYLÜL 2015 tarihinde, Tıp Fakültesi tarafından, Kütahya Belediye Kültür Sarayı’nda, Doç. Dr. Sibel Canbaz Kabay’ın koordinatörlüğünde Epilepsi Hasta Okulu Halk Paneli düzenlenmiştir.

EKİM

01-03 EKİM 2015 tarihleri arasında, DPÜ İslam Medeniyetleri Araştırma Topluluğu (DİMAM) tarafından, 01 Ekim’de Kütahya Belediye Yeni Kültür Merkezi’nde Açılış, 02 Ekim’de İ.İ.B.F. Amfi 2’de Şehirler Değerlerini Tanıyor III. Kütahyalı Bilge Şair Sunullah-ı Gaybi ve Dönemi Sempozyumu düzenlenmiştir.

08 EKİM 2015 tarihinde GSF tarafından, GSF Resim Sergi Salonu’nda, Zuhal Sünger Tezhip Sanatı Sergisi düzenlenmiştir.

08 EKİM 2015 tarihinde SKS Kızılay Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, Sosyal Medya Konferansı düzenlenmiştir.

10-11 EKİM 2015 tarihleri arasında, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Sürekli Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Sera AVM’de Atlı Okçuluk Gösterisi ve Paneli düzenlenmiştir.

22-23-24 EKİM 2015 tarihleri arasında, Tavşanlı Turizm Otelcilik ve İşletmeciliği Yüksekokulu tarafından, Tavşanlı MYO Konferans Salonu’nda, Domaniç’ten Dünyaya Yayılan Barış Osmanlı Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu düzenlenmiştir.

KASIM

03 KASIM 2015 tarihinde, Radyo Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, Yaşam Koçu Hakan Mengüç İle Söyleşi düzenlenmiştir.

04 KASIM 2015 tarihinde, Sağlık Yüksekokulu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Dr. Ulrich Randall’ın katıldığı Matrix Ritim Terapi konferansı düzenlenmiştir.

05 KASIM 2015 tarihinde, DPÜ-İLTEM tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, 2023 Vizyonunda Üniversitelerin Araştırma Laboratuvarları Çalıştayı düzenlenmiştir.

11 KASIM 2015 tarihinde, Rektörlük tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Yrd. Doç. Dr. Naim Sönmez’in katıldığı, Atatürk'ü Anlamak Konferansı düzenlenmiştir.

18 KASIM 2015 tarihinde, DPÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, Elsevier Yazar Semineri ve Endnote Tanıtım ve Eğitim Semineri düzenlenmiştir.

18 KASIM 2015 tarihinde, GSF tarafından, GSF Mavi Salon’da TBMM Milli Saraylara Bağlı Saray Köşk ve Kasırların Tanıtımı ve Kurumlara bağlı Restorasyon Atölyelerinin Tanıtımı & Kağıt Restorasyonu Sunumu düzenlenmiştir.

24 KASIM 2015 tarihinde, Eğitim Fakültesi tarafından, Eğitim Fakültesi Mavi Salon’da, Eğitim Fakültesi Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri düzenlenmiştir.

24 KASIM 2015 tarihinde, Eğitim Fakültesi tarafından, Eğitim Fakültesi Mavi Salon’da, Eğitimci Yazar Kadir Keskin’in katıldığı Öğretmen, Öğrenci, Veli İlişkileri Söyleşisi düzenlenmiştir.

24 KASIM 2015 tarihinde, Yazarlar ve Şairler Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, konuşmacı olarak Ali İlseven’in katıldığı, Kişisel Gelişim Semineri düzenlenmiştir.

24-26 KASIM 2015 tarihlerinde, Risk Topluluğu tarafından, UBYO Amfi 1’de, Sektör Buluşmaları düzenlenmiştir.

25 KASIM 2015 tarihinde, Radyo Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, Hayko Cepkin İle Söyleşi düzenlenmiştir.

25 KASIM 2015 tarihinde, BESYO ve Etik Topluluğu tarafından, Germiyan Kampüsü Spor Salonu’nda, konuşmacı olarak Avrupa ve Dünya Güreş Şampiyonu Milli Sporcu Taha Akgül’ün katıldığı Sporda Başarı ve Etik Konferansı düzenlenmiştir.

26 KASIM 2015 tarihinde, Rehber Öğrenci Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, konuşmacı olarak Doç. Dr. Selami Erdoğan, Araştırmacı Yazar Abdülkadir Turan katıldığı Bilginin İslamileştirilmesi Konferansı düzenlenmiştir.

26 KASIM 2015 tarihinde, Rektörlük tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu ve TÜBİTAK Tarım, Ormancılık ve Veterinerlik Araştırma Destek Grubu Yürütme Komitesi Sekreteri Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın katıldığı Akademik AR-GE Destekleri ve TÜBİTAK Proje Başvurusu Hazırlarken ve Yazarken Dikkat Edilecek Hususlar Sunumları düzenlenmiştir.

27 KASIM 2015 tarihinde, Radyo Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, Ceyhun Yılmaz ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in katıldığı Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalıyız Konferansı düzenlenmiştir.

27 KASIM 2015 tarihinde, Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (DUTBAT) tarafından, Garden Inn Hotel’de, KBB Acillerine Yaklaşım Sempozyumu düzenlenmiştir.

ARALIK

01 ARALIK 2015 tarihinde, IEEE Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, Bilişim Seminerleri düzenlenmiştir.

02 ARALIK 2015 tarihinde, Eğitim Fakültesi tarafından, Eğitim Fakültesi Kımızı Salonu’nda, konuşmacı olarak İsmail Barış, Süleyman Şahin, İlyas Sivri’nin katıldığı Toplumda ve Eğitimde Engellilerin Yeri Konferansı düzenlenmiştir.

02 ARALIK 2015 tarihinde, IEEE Topluluğu tarafından, GSF Kımızı Salonu’nda, Solo Türk Gösteri Ekibi’nin katıldığı Elektrik-Elektronik Mühendisliğine Doğru Semineri düzenlenmiştir.

03 ARALIK 2015 tarihinde, IEEE Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, Dr. Umut Yıldız’ın katıldığı NASA’da Bir Türk-Uzay Çalışmaları Konferansı düzenlenmiştir.

03 ARALIK 2015 tarihinde, Risk Topluluğu tarafından, UBYO. Amfi 1’de, Erim Hısım’ın katıldığı Sit Down Show Etkinliği düzenlenmiştir.

03 ARALIK 2015 tarihinde, Tema ve Çevrecilik Topluluğu tarafından, DPÜ Kapalı Spor Salonu’nda, Grup Balans’ın katılımıyla Engelliler Haftası Kapsamından Konser düzenlenmiştir.

04 ARALIK 2015 tarihinde, Fen Edebiyat Fakültesi tarafından, Yeni Kültür Merkezi’nde, konuşmacı olarak Yrd. Doç. Dr. Kadir Güler'in katıldığı ve Kütahya Tarihi Türk Müziği Derneği Sanatçılarının verdiği konserle Hz. Mevlana'yı 742. Vuslat Yıldönümünde Anma Etkinliği düzenlenmiştir.

07 ARALIK 2015 tarihinde, Uluslararası İlişkiler Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, konuşmacı olarak İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mutlu Çelik’in katıldığı, Uyuşturucu ile Mücadele Konferansı düzenlenmiştir.

08 ARALIK 2015 tarihinde, Tarih Kültür ve Turizm Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Turgut Kaçmaz’ın katıldığı, Çanakkale Ruhu Konferansı düzenlenmiştir.

08 ARALIK 2015 tarihinde, IEEE Topluluğu tarafından, GSF Kımızı Salonu’nda, Tolga Özel ve Uğur Turan’ın’ın katıldığı, İş Dünyasında Endüstri Mühendisliği Semineri düzenlenmiştir.

09 ARALIK 2015 tarihinde, Üniversite Sanayi Kamu İşbirliği Topluluğu (USİGET) tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, Geleceğin Liderleri Programı Söyleşisi düzenlenmiştir.

09 ARALIK 2015 tarihinde, Endüstri ve Verimlilik Topluluğu tarafından, Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda, Work and Travel Etkinliği düzenlenmiştir.

10 ARALIK 2015 tarihinde, İdealist Gençlik Topluluğu tarafından Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Muammer Bilgiç’in katıldığı Dünyamızın Hali Söyleşisi düzenlenmiştir.

10 ARALIK 2015 tarihinde, Lisan-ı Hal Topluluğu tarafından Yeni Kültür Merkezi’nde, Din, Toplum ve Edebiyat Etkinliği düzenlenmiştir.

10-11 ARALIK 2015 tarihlerinde, İnovatif Girişimcilik Topluluğu tarafından İ.İ.B.F. Amfi 2’de, Kişisel Gelişim Zirvesi düzenlenmiştir.

11 ARALIK 2015 tarihinde, Genç Girişimciler Topluluğu tarafından Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Batu Uğresız’ın katıldığı Scorp Kampüste Etkinliği düzenlenmiştir.

12 ARALIK 2015 tarihinde, DPÜ Sürekli Eğitim   Merkezi tarafından Germiyan Yerleşkesi Amfi Salonu’nda, konuşmacı olarak Eğitmen Salih Ayman ve Ayşegül Yazıcı’nın katıldığı Hitabet Sanatı Eğitimi, İnsanı Etkileme Yöntemleri, Topluluk Önünde Konuşma Yöntemleri, Doğru Türkçe Kullanımı Eğitimleri düzenlenmiştir.

14 ARALIK 2015 tarihinde, Stratejik Düşünce Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, konuşmacı olarak Avukat Enes Çalışkan’ın katıldığı, Medya Nasıl Takip Edilmelidir Konferansı düzenlenmiştir.

15 ARALIK 2015 tarihinde, İnovatif Gençlik Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, konuşmacı olarak TRT Spikerleri Fatih Çimen ve Mennan Sahin’in katıldığı, Diksiyon Eğitimi düzenlenmiştir.

15 ARALIK 2015 tarihinde, Yazarlar ve Şairler Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Bülent Parlak, Beyazıt Bestami Keçeli, Tarık Ateş’in katıldığı, İzdiham Dergisi Söyleşisi düzenlenmiştir.

16 ARALIK 2015 tarihinde, Risk Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, konuşmacı olarak Ercan Telci’nin katıldığı Pazarlama Teknikleri Semineri düzenlenmiştir.

16 ARALIK 2015 tarihinde, tarafından, Robot Topluluğu GSF Kırmızı Salon’da AR-GE ve Proje Destek Bilgilendirme Semineri düzenlenmiştir.

16 ARALIK 2015 tarihinde, Türkiyat Araştırmaları Topluluğu tarafından, Eğitim Fakültesi Mavi Salon’da, konuşmacı olarak Prof. Dr. Tufan Gündüz’ün katıldığı Tarihte Türkler ve Türklük Konferansı düzenlenmiştir.

16 ARALIK 2015 tarihinde, İnovasyon ve Liderlik Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, 3. AR-GE Zirvesi Konferansı düzenlenmiştir.

17 ARALIK 2015 tarihinde, İ.İ.B.F. tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle Panel düzenlenmiştir.

17 ARALIK 2015 tarihinde, Genç Girişimciler Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Sevim Güral ve Ertan Karataş’ın katıldığı, Yerelden Yükselen Güçler Söyleşisi düzenlenmiştir.

17 ARALIK 2015 tarihinde, MS Hasta Okulu tarafından, Kütahya Kültür ve Ticaret Merkezi’nde, Şeb-i Aruz Haftası nedeniyle Tasavvuf Türküleri Konseri düzenlenmiştir.

17 ARALIK 2015 tarihinde, Müzik Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F.Amfi 2'de Son Feci Bisiklet Grubunun katıldığı Söyleşi düzenlenmiştir.

18 ARALIK 2015 tarihinde, Fizyoyaşam Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, Fizyoterapide Eğitim ve Kariyer Etkinliği düzenlenmiştir.

19 ARALIK 2015 tarihinde, Eğitim Fakültesi tarafından, Kütahya Belediyesi Yeni Kültür Merkezi’nde, Otogargara Tiyatrosu sahnelenmiştir.

19-20ARALIK 2015 tarihlerinde, DPÜSEM tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, Dr. Murat Kayacan’ın katıldığı Bankacılık Sermaye Piyasaları Kurulu Eğitimi ve Yeni Türk Ticaret Kanunu Eğitim Seminerleri düzenlenmiştir.

20 ARALIK 2015 tarihinde Lisan-ı Hal Topluluğu, Tarih, Kültür ve Fizik Akademisi Topluluğu, Tarih. Kültür ve Turizm Topluluğu ortaklaşa düzenledikleri, Serdar TUNCER. Dursun Ali ERZİNCANLI, Mehmet Emin AY, Mustafa DEMİRCİ konuşmacı olarak katılacakları "En Sevgiliye" konulu Naat, Söyleşi, Kur'an Tilaveti, Tasavvuf Müziği DPÜ Evliya Çelebi Yerleşkesi Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenmiştir.

22 ARALIK 2015 tarihinde, Uluslararası Ticaret Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F.Amfi 2'de konuşmacı olarak Fatih Özçelebi’nin katıldığı Dış Ticaret Stratejisi ve Yönetimi Konferansı düzenlenmiştir.

OCAK

11-13 OCAK 2016 tarihlerinde, Tıp Fakültesi tarafından, Tıp Fakültesi Temel Bilimler Binasında, Bilimsel Araştırma ve Bioistatistik Kursu düzenlenmiştir.

30 OCAK-07 ŞUBAT 2016 tarihleri arasında, Tıp Fakültesi Deney Hayvanları Yerel Etik Kurumu tarafından, Tıp Fakültesi Temel Bilimler Binasında, 1. Deney Hayvanları Kullanım Sertifika Eğitimi düzenlendi.

ŞUBAT

24 ŞUBAT 2016 tarihinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kütahya Valiliği ve Dumlupınar Üniversitesi tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, Panel Başkanlığını Prof. Dr. Hasan Basri Karadeniz’in yaptığı, konuşmacı olarak Doç. Dr. Ersen Ersoy, Yrd. Doç. Dr. Ö. Kürşad Karacagil’in katıldığı Şehir-i İnsan Medeniyet Köprüsü: Örnek Kişilikler Paneli 2 düzenlenmiştir.

25 ŞUBAT 2016 tarihinde, Akılcı Kurumsal Girişimci Proje Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, YDS Semineri düzenlenmiştir.

25 ŞUBAT 2016 tarihinde, Kardeş Ülkeler Topluluğu tarafından, , Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, Hocalı Katliamını Anma Programı düzenlenmiştir.

26 ŞUBAT 2016 tarihinde, Türk Dünyası Araştırma Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Kantini’nde, Hocalı Katliamını Resim Sergisi düzenlenmiştir.

29 ŞUBAT 2016 tarihinde, Lisan-ı Hal Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Seyyah Hattat Mahmut Şahin’in katıldığı Hat Sanatı ve Ata Sporu Okçuluk Konferansı düzenlenmiştir.

MART

01 MART 2016 tarihinde, İEEE Topluluğu tarafından, Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda, Kariyer Günü Etkinliği düzenlenmiştir.

02 MART 2016 tarihinde, Kızılay Topluluğu tarafından, Bedestende, Deprem Haftası Resim Sergisi düzenlenmiştir.

03 MART 2016 tarihinde, Sosyoloji Bölümü tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Prof. Dr. Talip Karakaya’nın katıldığı İslamofobi: Küresel Barışın Tehdidi ve Dünyada Yükselen Yeni Tehlike Konferansı düzenlenmiştir.

03-04 MART 2016 tarihinde, Akılcı Kurumsal Girişimci Proje Topluluğu tarafından, Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda, Proje Döngüsü Eğitimi düzenlenmiştir.

04 MART 2016 tarihinde, Lisan-ı Hal Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, Cennete Gidemezsek Yandık Etkinliği düzenlenmiştir.

07 MART 2016 tarihinde, Tavşanlı Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu tarafından, Tavşanlı Kültür Merkezi’nde, konuşmacı olarak Emniyet İstihbarat Eski Daire Başkanı Bülent Orakoğlu’nun katıldığı, Ortadoğu Denkleminde Terör ve Türkiye Konferansı düzenlenmiştir.

08 MART 2016 tarihinde, İnovatif  Girişimcilik Topluluğu tarafından, Kütahya Sevgi Yolu’nda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği düzenlenmiştir.

09 MART 2016 tarihinde, Genç Türkologlar Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Prof. Dr. Nurullah Çetin’in katıldığı Çanakkale ve Milli Mücadele Konferansı düzenlenmiştir.

09 MART 2016 tarihinde, İdealist Gençlik Topluluğu tarafından, GSF Kırmızı Salonu’nda, konuşmacı olarak Davut Bayraklı'nın katıldığı Bir İdeolojinin Romanı Konferansı düzenlenmiştir.

09 MART 2016 tarihinde, Yeşilay Topluluğu tarafından, Eğitim Fakültesi Sergi Salonu’nda, Karikatür Sergisi düzenlenmiştir.

10 MART 2016 tarihinde, Akılcı Kurumsal Girişimci Proje Topluluğu tarafından, GSF Kırmızı Salon'da, konuşmacı olarak Evrim Özgül, Cengizhan Bilgin'in katıldığı İş Dünyasında Yenilikçiler Konferansı düzenlenmiştir.

10 MART 2016 tarihinde, Uluslararası Ticaret ve Finans Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Alb. Atilla Güler’in katıldığı Tarihte Türkiye-Rusya İlişkileri ve Kop Savunması Konferansı düzenlenmiştir.

10 MART 2016 tarihinde, Türkçe Bölümü tarafından, Eğitim Fakültesi Mavi Salon’da Çiçeğe Duran Kalp: Erdem Beyazıt Şiir Dinletisi düzenlenmiştir.

11 MART 2016 tarihinde, Tarih Bölümü tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Yrd. Doç. Dr. Ümmügülsüm Polat’ın katıldığı Bir Dava Adamı Mehmet Akif Ersoy Konferansı düzenlenmiştir.

12 MART 2016 tarihinde, Genç Girişimciler tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de VarsiWork Etkinliği düzenlenmiştir.

14 MART 2016 tarihinde, Tıp Fakültesi tarafından, Tıp Fakültesi’nde, 14 Mart Tıp Bayramı düzenlenmiştir.

14 MART 2016 tarihinde, Üniversiteli Aktif Gençlik, Müzik, İnovasyon ve Liderlik Topluluklarının tarafından, DPÜ Kapalı Spor Salonu'nda, konuşmacı olarak Kahraman Tazeoğlu'nun katıldığı Çanakkale Şehitleri Anma Günü Şiir Dinletisi düzenlenmiştir. Ayrıca 14-15 Mart 2016 tarihler arasında 3 boyutlu Çanakkale Sergisi Bedestende gösterimine düzenlenmiştir.

14 MART 2016 tarihinde, Osmanlı Kültürü ve Medeniyeti Topluluğu tarafından Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Dursun Gürlek’in katıldığı, Kültürümüzü ve Medeniyetimi Tanıyoruz Etkinliği düzenlenmiştir.

15 MART 2016 tarihinde, Makine Mühendisliği Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, konuşmacı olarak İbrahim Mahmutoğulları’nın katıldığı AR-GE Ruhlu Girişimcilik Söyleşisi düzenlenmiştir.

16 MART 2016 tarihinde, İlmi Siyaset Topluluğu tarafından İ.İ.B.F. Amfi 2’de konuşmacı olarak Osman Pamukoğlu’nun katıldığı, Atatürk ve Önderlik Konferansı düzenlenmiştir.

16 MART 2016 tarihinde, Lisan-ı Hal Topluluğu tarafından, Eğitim Fakültesi Kırmızı Salon'unda, konuşmacı olarak Başbakan Baş Danışmanı Ahmet Doğan'ın katıldığı Erdemli Gençlik Konferans düzenlenmiştir.

16 MART 2016 tarihinde, Akılcı Kurumsal Girişimci Proje Topluluğu tarafından, GSF Kırmızı Salon'da, konuşmacı olarak Özkan Başak, Sibel Özpulat, Cihat Yeşertener'in katıldığı İnsan Kaynakları Zirvesi Konferansı düzenlenmiştir.

17 MART 2016 tarihinde, Sosyoloji Bölümü tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Yrd. Doç. Dr. Mesut Hızır’ın katıldığı Postmodern Belirsizlik ve Birey Konferansı düzenlenmiştir.

17 MART 2016 tarihinde, Türk Dünyası Araştırma Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Araştırmacı-Yazar Ozan Bodur’un katıldığı Çanakkale Kahramanları Konferansı düzenlenmiştir.

18 MART 2016 tarihinde, DPÜ tarafından, Eğitim Fakültesi Mavi Salon’da, konuşmacı olarak Prof. Dr. Esra Sarıkoyuncu’nun katıldığı 18 Mart Şehitler Günü Konferansı düzenlenmiştir.

21 MART 2016 tarihinde, DPÜ Rektörlük ve Kütahya Valiliği tarafından, DPÜ Evliya Çelebi Yerleşkesi’nde, Nevruz Şenliği düzenlenmiştir.

22 MART 2016 tarihinde, Tarih Bölümü tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Yrd. Doç. Dr. Arif Kolay’ın katıldığı Sinemada Ermeni Propagandası Konferansı düzenlenmiştir.

22 MART 2016 tarihinde, Eğitim Bilimleri Bölümü tarafından, Mavi Salon’da, konuşmacı olarak Prof. Doç. Dr. Ahmet Doğanay’ın katıldığı Düşünme Odaklı Eğitim Etkinliği düzenlenmiştir.

22 MART 2016 tarihinde, Finansal Okur Yazarlık Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, konuşmacı olarak Kariyer Planlama Uzmanı Esra Yalçın’ın katıldığı Kariyer İçin İlk Adımı At Etkinliği düzenlenmiştir.

22 MART 2016 tarihinde, Aktif Gençlik Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Kütahya Milletvekili İshak Gazel’in katıldığı Darbeler Kıskacında Türkiye Siyaseti Konferansı düzenlenmiştir

23 MART 2016 tarihinde, Üniversite Sanayi Kamu İşbirliği Geliştirme Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, konuşmacı olarak Prof. Doç. Dr. Ali Akdemir’in katıldığı Y Kuşağına Yönelik Yönetim İstihdam ve Kariyer Politikaları Konferansı düzenlenmiştir.

23 MART 2016 tarihinde, MEDAR Topluluğu tarafından, Eğitim Fakültesi Kırmızı Salon’da, konuşmacı olarak Eğitimci Yazar Kadir Keskin’in katıldığı Gençlerin Hayal Dünyasından Gerçek Hayata Pişmanlık İçerisinde Uyanışları Konferansı düzenlenmiştir.

24 MART 2016 tarihinde, İnsan Hakları ve Hürriyetleri Topluluğu tarafından, GSF Kırmızı Salon’da, konuşmacı olarak İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gülden Sönmez’in katıldığı, Yetim Gülerse Dünya Güler Konferansı düzenlenmiştir.

25 MART 2016 tarihinde, Engelsiz Hayat Topluluğu tarafından, GSF Kırmızı Salonu’nda, konuşmacı olarak Naciye Aksu Torunlar’ın katıldığı, Her Çocuk Özeldir Söyleşisi düzenlenmiştir.

25 MART 2016 tarihinde, Bilinçli Farkındalık Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, Yurtdışı Eğitim Zirvesi düzenlenmiştir.

25 MART 2016 tarihinde, Akılcı Kurumsal Girişimci Proje Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Kemal Başaranoğlu’nun katıldığı, Kariyer Planlama Etkinliği düzenlenmiştir.

28 MART 2016 tarihinde, Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından, GSF B-Blok 2. Kat Frigya Sergi Salonu'nda, Bilimsel Araştırma Projesi kapsamında Sırlı Gözlerle Kütahya II Karma Resim Sergisi düzenlenmiştir.

28 MART 2016 tarihinde, Kariyer ve Akademi Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, konuşmacı olarak Yapımcı ve Yönetmen Hasan Yıldız’ın katıldığı, Kariyer Sohbetleri Etkinliği düzenlenmiştir.

29 MART 2016 tarihinde, Makine Mühendisleri Topluluğu tarafından, MÜF Konferans Salonu'nda, Jant Üretim Prosesleri Konferansı düzenlenmiştir.

30 MART 2016 tarihinde, Genç Türkologlar Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Prof. Doç. Dr. Necati Demir’in katıldığı Türklerin Dünya Medeniyetine Katkıları Konferansı düzenlenmiştir.

NİSAN

01 NİSAN 2016 tarihinde, Sinema ve Fotoğrafçılık ve Osmanlı Kültür ve Medeniyet Toplulukları tarafından, İ.İ.B.F.Amfi 2'de,  konuşmacı olarak Müfit Can Saçıntı'nın katıldığı Ben Sınava da Karşıyım Söyleşisi düzenlenmiştir.

08 NİSAN 2016 tarihinde, Rektörlük tarafından, Diş Hekimliği Fakültesi Polikliniklerinin Açılış Töreni düzenlenmiştir.

14 NİSAN 2016 tarihinde, Kütahya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Kütahya Valiliği tarafından, Kütahya Sosyal Bilimler MYO’da Yerel Basının Önemi, Basın Özgürlüğü ve Basın Özgürlüğünün Sınırları Semineri düzenlenmiştir.

15 NİSAN 2016 tarihinde, Engelsiz Hayat Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F.Amfi 2'de, Türkiye Özel Sporcular Federasyonu'nun katılımıyla Özel Sporcular Ödüllerine Dumlupınar Üniversitesi'nde Kavuşuyor Ödül Töreni düzenlenmiştir.

15 NİSAN 2016 tarihinde, Geleneksel Türk El Sanatları Topluluğu tarafından, G.S.F. B Blok 2. Kat Frigya Sergi Salonu'nda, Ahmet Yakupoğlu Altın Fırçalar Sergisi düzenlenmiştir.

18 NİSAN 2016 tarihinde, Radyo Topluluğu tarafından, Dumlupınar Koleji Tiyatro Salonu’nda, İnsanlık Ölmedi Ödülleri Projesi düzenlenmiştir.

18 NİSAN 2016 tarihinde, Risk Topluluğu tarafından, UBYO Amfi 1’de, Ekonomi Paneli düzenlenmiştir.

18 NİSAN 2016 tarihinde, Lisan-ı Hal Topluluğu tarafından, Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı Konferans Salonu’nda Elimizdeki Hazine Etkinliği düzenlenmiştir.

18-19 NİSAN 2016 tarihlerinde, İnovatif Girişimcilik Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, Sektörler Arası Buluşma düzenlenmiştir.

20 NİSAN 2016 tarihinde, Üniversiteli Aktif Gençlik Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, konuşmacı olarak Çay Hause Ekibinin katıldığı Kutlu Doğum Söyleşisi düzenlenmiştir.

20 NİSAN 2016 tarihinde, Üniversiteli Aktif Gençlik Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Anfi 2'de, Konuşmacı olarak Serkan Aktaş'ın katıldığı Hayatınız Yolunda Gitmiyor Mu? Gelin Dertleşelim Söyleşisi düzenlenmiştir.

21 NİSAN 2016 tarihinde, İdealist Gençlik Topluluğu tarafından, İlahiyat Fakültesi Ahteri Salonu’nda, İslam’ın Evliliğe Bakış Açısı ve Eş Seçimi Söyleşisi düzenlenmiştir.

21-22 NİSAN 2016 tarihlerinde, Etik Topluluğu ve Eğitim Fakültesi tarafından, Eğitim Fakültesi’nde, İletişim Ustalığı Zirvesi düzenlenmiştir.

23 NİSAN 2016 tarihinde, Yazarlar ve Şairler Topluluğu tarafından, Sevgi Yolu’nda, Kitap Okuma ve Kitap Dağıtımı Etkinliği düzenlenmiştir.

23-24 NİSAN 2016 tarihlerinde, Ata Sporları ve Binicilik Topluluğu tarafından, Sevgi Yolu ve DPÜ Tırmanma Duvarı’nda, Üniversitelerarası Okçuluk Yarışması düzenlenmiştir.

23-24 NİSAN 2016 tarihlerinde Su Altı Sporları Topluluğu tarafından, DPÜ Olimpik Yüzme Havuzu’nda, Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası düzenlenecektir.

24 NİSAN 2016 tarihinde, Fizyoyaşam Topluluğu tarafından, Kütahya Vahit Paşa Yazma Eserler Kütüphanesi’nde, Kutlu Doğum Haftası Etkinliği düzenlenmiştir.

25 NİSAN 2016 tarihinde, Çocukoloji Topluluğu tarafından, Eğitim Fakültesi Mavi Salon’da, konuşmacı olarak Ramazan Gökkaya’nın katıldığı Müzik Amca Semineri düzenlenmiştir.

26 NİSAN 2016 tarihinde, Radyo Topluluğu tarafından, Kütahya Belediye Kültür Merkezi’nde İnsanlık Ölmedi Ödülleri Etkinliği düzenlenmiştir.

26 NİSAN 2016 tarihinde, Akılcı Kurumsal Girişimci Proje Topluluğu tarafından, Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu'nda, konuşmacı olarak Mehmet Albayrak, Doç. Dr. Özden Üstün, Doç. Dr. Şafak Kırış'ın katıldığı Verimlilik Haftası Konferansı düzenlenmiştir.

26 NİSAN 2016 tarihinde, Kültürel Mirası Koruma Topluluğu tarafından, Eğitim Fakültesi Kırmızı Salon'da, konuşmacı olarak Yrd. Doç. Dr. Jason Harshman'ın katıldığı 21. Yüzyıl Sınıfları İçin Küresel Eğitimcilerin Hazırlanması Konferansı düzenlenmiştir.

27 NİSAN 2016 tarihinde, Sinema ve Fotoğrafçılık Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2'de, konuşmacı olarak Süheyl & Behzat Uygur kardeşlerin katıldığı Söyleşi düzenlenmiştir.

27-28 NİSAN 2016 tarihlerinde, Risk Topluluğu tarafından, Eğitim Fakültesi Kırmızı Salon’da, İş ve Kariyer Zirvesi düzenlenmiştir.

28 NİSAN 2016 tarihinde, İnovatif Girişimcilik Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, konuşmacı olarak Cemal Kazak’ın katıldığı Arap Baharı Sonrası Ortadoğu’daki Sosyo-Politik Gelişmeler Konferansı düzenlenmiştir.

28 NİSAN 2016 tarihinde, Türkiyat Araştırma Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Prof. Dr. Ali Duymaz’ın katıldığı Dede Korkut ve Türk Kültür Kodları Konferansı düzenlenmiştir.

28 NİSAN 2016 tarihinde, Tavşanlı Turizm ve Otel İşletmeciliği MYO tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, Türk-Ermeni İlişkileri Paneli düzenlenmiştir.

28 NİSAN 2016 tarihinde, İdealist Gençler Topluluğu tarafından, İlahiyat Fakültesi Ahteri Salonu’nda, konuşmacı olarak Vaiz Emine Çiftçi’nin katıldığı Mutlu Aile Konferansı düzenlenmiştir.

30 NİSAN 2016 tarihinde, IEEE tarafından, GSF Kırmızı Salon’da, Türkiye Ege Bölge Toplantısı düzenlenmiştir.

30 NİSAN-1 MAYIS 2016 tarihlerinde, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Oryantiring Federasyonu tarafından, DPÜ Evliya Çelebi Yerleşkesi ve Kütahya Kent Ormanında Oryantiring 14 Yaş ve Altı Grupları Grup Müsabakası, Oryantiring Yarışması düzenlenmiştir.

MAYIS

02 MAYIS 2016 tarihinde, Risk Topluluğu tarafından, UBYO Amfi 2’de, konuşmacı olarak Prof. Dr. Zehra Arıkan’ın katıldığı Madde Kullanım Bozukluğu ve Gençlik Semineri düzenlenmiştir.

02 MAYIS 2016 tarihinde, Sosyal Yaşamı Destekleme Topluluğu tarafından, Evliya Çelebi Kampüsü Tırmanma Duvarı Alanında, Uçurtma Şenliği düzenlenmiştir.

02-09 MAYIS 2016 tarihlerinde, Geleneksel Türk El Sanatları Topluluğu tarafından, G.S.F. Frigya Sergi Salonu'nda Kütahya'da Açan Damlalar Ebru Sergisi düzenlenmiştir.

03 MAYIS 2016 tarihinde, İnovatif Girişimcilik Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, Kadın Girişimciler Zirvesi düzenlenmiştir.

03 MAYIS 2016 tarihinde, Türkçe Öğretmenliği Bölümü tarafından, Dumlupınar Koleji’nde, Şiir Dinletisi düzenlenmiştir.

03 MAYIS 2016 tarihinde, Sosyoloji Bölümü tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, Başkanlığını Prof. Dr. Talip Karakaya’nın yaptığı konuşmacı olarak Ar. Gör. Dr. Esra Işık ve Ar. Gör. Dr. Öznur Yaşar’ın katıldığı Ülkemizde Sokak Çocukları ve Sorunları ve Türk Siyasi Hayatında Tek Parti Dönemi Çizgisel Mizah ve Demokrasi Panelleri düzenlenmiştir.

03-04 MAYIS 2016 tarihlerinde, Medya ve İletişim Topluluğu tarafından, Eğitim Fakültesi'nde, Atölye Çalışmaları Etkinliği düzenlenmiştir.

04-06 MAYIS 2016 tarihlerinde, Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Çizgi Film/Animasyon ASD tarafından, 10. Çizgifilm Festivali, 1. Uluslararası Çizgi Film/ Animasyon Sempozyumu ve Sergisi düzenlenmiştir.

05 MAYIS 2016 tarihinde, Genç Girişimciler Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F.Amfi 2'de,  konuşmacı olarak Dr. Özgür Akın, Dinçer Karaca'nın katıldığı Kampüste Dijital Konferansı düzenlenmiştir.

05 MAYIS 2016 tarihinde, Genç Türkologlar Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Şeyh-i Sinan Salonu’nda, konuşmacı olarak Doç. Dr. Kerim Demirci'nin katıldığı Ferdinand de Saussure’nün Dilbilimi Anlayışı Konferansı düzenlenmiştir.

05-06 MAYIS 2016 tarihlerinde, UBYO tarafından, UBYO Amfi 1’de, Sigorta Günleri Etkinliği düzenlenmiştir.

06 MAYIS 2016 tarihinde, ÜSİGET Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, konuşmacı olarak Prof. Dr. Nurullah Genç’in katıldığı Görünenin Şiiri Fotoğraf, Görünmeyenin Fotoğrafı Şiir Konferansı düzenlenmiştir.

06 MAYIS 2016 tarihinde, Kariyer ve Akademi Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 6'da, konuşmacı olarak Köksal Kılıçaslan, Eyüp Akyüncü, Altuğ Şah İpekci, Murat Özışık, Taylan Altan ve Tarık Bayram'ın katıldığı Kariyer Meslekleri Tecrübe Paylaşımı Konferansı düzenlenmiştir.

06-07 MAYIS 2016 tarihlerinde, Fizyoyaşam Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Öğrenci Günleri düzenlenmiştir.

07 MAYIS 2016 tarihinde, Genç Yeşilay Topluluğu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Bisikletini Al da Gel Etkinliği düzenlenmiştir.

09 MAYIS 2016 tarihinde, İnovatif Girişimcilik Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, konuşmacı olarak Aynur Avaz ve Özlem Yılmaz’ın katıldığı Medyada Kadının Gücü Konferansı düzenlenmiştir.

09 MAYIS 2016 tarihinde, Şaphane MYO tarafından, Şaphane MYO Konferans Salonu’nda, konuşmacı olarak Yrd. Doç. Dr. Hafız Bek’in katıldığı Sosyal Fobi Konferansı düzenlenmiştir.

10 MAYIS 2016 tarihinde, Şaphane MYO tarafından, Şaphane MYO Konferans Salonu’nda, Lojistik ve Dağıtım Konferansı düzenlenmiştir.

11 MAYIS 2016 tarihinde, Şaphane MYO tarafından, Şaphane MYO Konferans Salonu’nda, konuşmacı olarak Denizbank Gediz Şube Müdürü İsmail Baran’ın katıldığı Bankacılık Faaliyetleri Konferansı düzenlenmiştir.

11 MAYIS 2016 tarihinde, Genç Girişimciler Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, Ulusal Girişimcilik Zirvesi düzenlenmiştir.

11 MAYIS 2016 tarihinde, Türkiyat Araştırmaları Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi. Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu'nda, Türk Edebiyatında Dönem ve Topluluk Adlandırması Konferansı düzenlenmiştir.

12 MAYIS 2016 tarihinde, Şaphane MYO tarafından, Şaphane MYO Konferans Salonu’nda, konuşmacı olarak Şaphane Kaymakamı Asım Solak’ın katıldığı Bir Kariyer Hedefi Olarak Kaymakamlık Mesleği Konferansı düzenlenmiştir.

12 MAYIS 2016 tarihinde, Etik Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi. Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu'nda, konuşmacı olarak Oğuz Çetin, Ergun Pembe'nin katıldığı Futbolun Beyefendileri Söyleşisi düzenlenmiştir.

12 MAYIS 2016 tarihinde, Osmanlı Kültür ve Medeniyeti Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, konuşmacı olarak Filinta Dizi Ekibinin katıldığı Söyleşi düzenlenmiştir.

12-18 MAYIS 2016 tarihleri arasında, Kütahya Sağlık Yüksekokulu tarafından, Hemşirelik Haftası düzenlenmiştir.

13 MAYIS 2016 tarihinde, Şaphane MYO tarafından, Şaphane MYO Konferans Salonu’nda, konuşmacı olarak İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Serdar Çilenmez’in katıldığı İşbaşı Eğitim Programı Konferansı düzenlenmiştir.

13 MAYIS 2016 tarihinde, Fizyoyaşam Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi. Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu'nda, Skolyoz Tedavisi ve Sporcu Fizyoterapistliği Sempozyumu düzenlenmiştir.

13 MAYIS 2016 tarihinde, Engelsiz Hayat Topluluğu tarafından, Evliya Çelebi Yerleşkesi Tırmanma Duvarı Alanı’nda, Engelsiz Çocuk Şenliği düzenlenmiştir.

11-14 MAYIS 2016 tarihleri arasında, Kütahya Teknik Bilimler MYO tarafından, Kütahya Teknik Bilimler MYO’da, Germiyan Çini ve Seramik Şenliği Panel/Workshop/Sergi düzenlenmiştir.

15 MAYIS 2016 tarihinde, Stratejik Düşünce Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, Kritik Analitik Düşünme Etkinliği düzenlenmiştir.

16 MAYIS 2016 tarihinde, Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik MYO tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, Türkiye-Kuzey Afrika İlişkileri Paneli düzenlenmiştir.

16 MAYIS 2016 tarihinde, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü tarafından, Güzel Sanatlar Fakültesi B-Blok 2. Kat Zafertepe Sergi Salonu'nda, Gençlik Haftası Karma Resim Sergisi düzenlenmiştir.

16 MAYIS 2016 tarihinde, Finansal Okuryazarlık Topluluğu tarafından, UBYO Amfi 1'de, konuşmacı olarak Alaattin Çoban'ın katıldığı Geçmişten Günümüze Pazarlama Konferansı düzenlenmiştir.

17 MAYIS 2016 tarihinde, Sosyoloji Bölümü tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Cihan Buğdaycı, Cüneyt Çimentepe, Tuğçe Bozlak, Göknur Karababa’nın katıldığı Gençlik ve Spor Paneli düzenlenmiştir.

17 MAYIS 2016 tarihinde, İdealist Gençlik Topluluğu tarafından, İlahiyat Fakültesi Ahteri Salonu’nda, konuşmacı olarak Yrd. Doç. Dr. Mesut Hazır’ın katıldığı Ailenin Dönüşümü Konferansı düzenlenmiştir.

17 MAYIS 2016 tarihinde, Bilinçli Farkındalık Topluluğu ve Radyo Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, konuşmacı olarak Kübra Avan'ın katıldığı Ses-Nefes, Diksiyon ve Beden Dili Konferansı düzenlenmiştir.

17 MAYIS 2016 tarihinde, Finansal Okur Yazarlık Topluluğu tarafından, UBYO Amfi 1'de, konuşmacı olarak Aylin Girgin Oğuz, Ayşe Sülün Zıypak, Aynur Laçin'in katıldığı 1. Girişimcilik Zirvesi Konferansı düzenlenmiştir.

17 MAYIS 2016 tarihinde, Ata Sporları ve Binicilik Topluluğu tarafından, FEF Şair Şeyhi Konferans Salonu'nda, konuşmacı olarak Ertan Taşkın, Ertan Erkekoğlu, Mehmet Emin Ay'ın katıldığı Türklerde Meydan ve Atlı Okçuluk İle Geleneksel Okçuluğun Dini Yönleri Konferansı düzenlenmiştir.

17 MAYIS 2016 tarihinde, GSF Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü tarafından, GSF Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü Fuayesinde, Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü Grafik Anasanat Dalı Öğrencileri 2016 Mezuniyet Proje Ürünleri Sergisi düzenlenmiştir.

18 MAYIS 2016 tarihinde, Mezunlar Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, İş Bulma ve Kariyer Olanakları Zirvesi düzenlenmiştir.

18 MAYIS 2016 tarihinde, Mezunlar Topluluğu tarafından, FEF Germiyanoğlu Yakup Bey Konferans Salonu'nda konuşmacı olarak Sungur Ilgaz, Asım Çalış, Ruken Aba, Kadir Decdeli, Gökmen Gök ve Murat Kurt'un katıldığı Endüstri 4 Dünyasında İş Bulma ve Kariyer Olanakları Konferansı düzenlenmiştir.

18 MAYIS 2016 tarihinde, Finansal Okuryazarlık Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 3’te, konuşmacı olarak T.C. Merkez Başkanı Eski Başkanı Durmuş Yılmaz’ın katıldığı Türkiye’de Merkez Bankacılığı Konferansı düzenlenmiştir.

19-22 MAYIS 2016 tarihleri arasında, UBYO ve MUFAD tarafından, 3. Muhasebe ve Denetim Standartları Çalıştayı düzenlenmiştir.

20 MAYIS 2016 tarihinde, Finansal Okur Yazarlık Topluluğu tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda, konuşmacı olarak Kenan Gökçe’nin katıldığı Yazma Yolculuğu ve Psikoloji Konferansı düzenlenmiştir.

23 MAYIS 2016 tarihinde, Resim Bölümü tarafından, Güzel Sanatlar Fakültesi B-Blok 2. Kat Frigya Sergi Salonu'nda, Resim Bölümü 2016 Mezunlar Sergisi düzenlenmiştir.

24 MAYIS 2016 tarihinde, Mühendislik Fakültesi tarafından, Mühendislik Fakültesi’nde, Seramik ve Fotoğraf Sergisi düzenlenmiştir.

25 MAYIS 2016 tarihinde, Mühendislik Fakültesi tarafından, Mühendislik Fakültesi’nde, Mühendislik Fakültesi Proje Pazarı Etkinliği düzenlenmiştir.

25 MAYIS 2016 tarihinde, Eğitim Fakültesi tarafından, Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda, Kuklaylom Kukla Materyal Sergisi düzenlenmiştir.

25 MAYIS 2016 tarihinde, Mezunlar Topluluğu ve Uluslararası Ticaret Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, konuşmacı olarak Türk Telekom Internatiomal CEO’su Cengiz Öztelcan’ın katıldığı CEO Talks Konferansı düzenlenmiştir.

26 MAYIS 2016 tarihinde, İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü tarafından, Eğitim Fakültesi’nde, Matematik Eğitimi Materyal Sergisi düzenlenmiştir.

27 MAYIS 2016 tarihinde, Dumlupınar Üniversitesi 2016 Yılı Mezuniyet Töreni düzenlenmiştir.

28-29 MAYIS 2016 tarihlerinde, Satranç Topluluğu tarafından, İ.İ.B.F. İşletme Binasında Şah-Mat Satranç Turnuvası düzenlenmiştir.

HAZİRAN

03 HAZİRAN 2016 tarihinde, Tıp Fakültesi tarafından, İ.İ.B.F. Amfi 2’de, Tıp Fakültesi 2016 Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi.

AĞUSTOS

05 AĞUSTOS 2016 tarihinde, Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından, Tavşanlı’da, 5 Temmuz Şehitler Külliyesi Temel Atma Töreni gerçekleştirildi.

24-26 AĞUSTOS 2016 tarihleri arasında, Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından, GSF Kırmızı Salon, 15 Temmuz Darbe Girişiminin İslam Coğrafyasında Yansımaları Konferansı düzenlenmiştir.

Son Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, Çarşamba